Eesti roheidud said oma hääle Euroopas

July 9, 2021

Pressiteade, 08.07.2021 Cleantech Estonia

Rahvusvaheline rohetehnoloogiaid ja keskkonnamõju vähendamist arendav organisatsioon Cleantech Group ja Bill Gates’i asutatud Breakthrough Ventures on koos ELi rohetehnoloogia investoritega loonud ELi rohevaldkonna esindusorganisatsiooni Cleantech for Europe. Üks asutajaliikmetest on ka Eesti roheidusid koondava katusorganisatsiooni Cleantech Estonia läbi oma sõsarettevõtte, rohekiirendi Beamline Accelerator.

Cleantech for Europe eesmärk on luua ühine hääl ning anda poliitikutele ja teistele sidusrühmadele edasi järgmise põlvkonna puhastesse tehnoloogiatesse investeerimise olulisus. Esimeste seas on algatusega liitunud kuus rohetehnoloogia riskikapitalifirmat, keda peetakse pioneerideks innovaatiliste vähese süsinikdioksiidiheitega ettevõtete rahastamisel. Kuus „Cleantech for Europe“ liidrit on: Beamline Accelerator (Eesti), Btov Industrial Tech Fund (Saksamaa), Inven Capital (Tšehhi), Munich Venture Partners (Saksamaa), Rockstart (Holland) ja SET Ventures (Holland). Need ettevõtted on kokku investeerinud enam kui 150-sse innovatiivsesse vähese süsinikdioksiidiheitega idufirmasse ja laienemisse, sealhulgas ülemaailmsed liidrid nagu Sonnen akude tootmisel ja Sunfire vesiniku tootmisel jt.

Teised idufirmade, suuremate ettevõtete, akadeemiliste ringkondade ja kodanikuühiskonna kogukonnad liituvad aja jooksul algatusega, et moodustada tulevikku suunatud rohesektori suunanäitajate rühm kogu EList.

Mõningad teemad, millega Cleantech for Europe’il aktiivselt tegeleda tuleb:

Cleantech for Europe korraldab 8. septembril Cleantech for Europe'i tippkohtumise, kus osalevad Euroopa riskikapitali ja poliitikakogukondade peamised juhid. Tippkohtumise avab Euroopa Parlamendi liige ning Euroopa Parlamendi keskkonna-, rahvatervise- ja toiduohutuse komisjoni esimees Pascal Canfin.

Cleantech for Europe esitles täna ka oma esimest ELi kvartaalselt rohetehnoloogia ülevaadet. Analüüsist selgub, et selle aasta esimesel poolel investeeriti Euroopa Liidus (EL) roheinnovatsiooni rohkem kui 7 miljardit eurot riskikapitali. Kui 2021. aastat on olnud kuus kuud, on see näitaja juba ületanud eelmise Euroopa rekordi, mis oli 2020. aastal 4,7 miljardit eurot. Cleantech Estonia kinnitusel on roheidudesse investeeringud ka Eestis läbi tegemas hüppelist tõusu - kui näiteks 2018 oli investeeringute kogusumma 39 miljonit EUR, siis 2020 oli see juba 52 miljonit EUR ja 2021. aastal on poole aastaga tehtud investeeringuid 112 miljonit eurot.

Lisainfo:

Erki Ani

Email: erki@cleantechestonia.ee

Tel: +372 552 1229

#cleantechforeurope